08.03.2017

Odsłon: 4089

Marcin Madanowski

Srebrne Wielkopolanki

Kadra Wielkopolski spisała się fantastycznie na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Bochni i zajęła drugie miejsce. To pierwszy medal dla Wielkopolski po 6 latach. Nasze zawodniczki nie jechały tam w roli faworytek, ale rozegrały bardzo dobry turniej.

Wielkopolska trafiła do grupy śmierci z kadrami Pomorza, Dolnego Śląska i gospodyń Małopolski. W pierwszym meczu Wielkopolanki pokonały Pomorze 66:55 – przegrywając w 2 kwarcie już 10 punktami (Plackowska 15, Pietrzak 14, Majchrzak 11). W drugim spotkaniu po bardzo zaciętej walce pokonały kadrę Dolnego Śląska 61:56 (Zbierska 14, Masłowska 14, Pietrzak 12). Po dwóch dniach wiadomo było że jeden z celów został osiągnięty, gdyż nasza kadra pewna była awansu do półfinałów i to z pierwszego miejsca. W trzecim meczu męczyliśmy się z Małopolską, by wygrać 63:58 (Pietrzak 21, Skrzypczak 10). Drugie miejsce w naszej grupie zajął Dolny Śląsk, który w bezpośrednim meczu o awans pokonał województwo pomorskie 75:44.

Pary półfinałowe przestawiały się następująco: Wielkopolska – Śląsk i wielki faworyt Mazowsze z Dolnym Śląskiem. Mecz półfinałowy to najłatwiejsze spotkanie turnieju, w którym pewnie pokonaliśmy województwo śląskiej 99:54 (Skrzypczak 25, Pietrzak 23, Koźlik 15, Zbierska 14).

Finałowe starcie to mecz z województwem mazowieckim, które od początku stawiane było w roli faworyta. Wielkopolska wygrała pierwszą kwartę 13:12, ale niestety w drugiej ulegamy 19:5 i to ta odsłona zadecydowała o porażce 45:59. W trakcie meczu przydarzyły się dwie kontuzje, które na pewno miały wpływ na naszą postawę.

Trener Anna Talarczyk i tak mogła być dumna ze swoich podopiecznych, które zrobiły wielką niespodziankę i zdobyły srebrne medale. Trener podkreślała przede wszystkim fantastyczną atmosferę, zaangażowanie i waleczność swojego zespołu.