31.05.2019

Odsłon: 2062

Marcin Madanowski

Basket Team Opalenica drugi, a Biofarm Basket Junior Poznań trzeci na MP U16M

Wielkim sukcesem zakończyły się Mistrzostwa Polski Kadetów U16, które odbywały się w Zielonej Górze w dniach 22-26 maja.

W Finałach Wielkopolska miała dwóch przedstawicieli Basket Team Opalenica oraz Biofarm Basket Junior Poznań. Obydwa nasz zespoły stawiane były w roli faworytów tych rozgrywek.

Podopieczni trenera Aleksandra Ziobro z Basket Team w grupie B zajęli pierwsze miejsce, pokonując kolejno MKS Ochota Warszawa 99:64, Wilki Morskie Szczecin 80:73. Przed ostatnim meczem mieli zapewnione pierwsze miejsce i ulegli UKS 7 Trefl Sopot 65:70.

Podopieczni trenera Czarka Kurzawskiego z Basketu Poznań rozpoczęli od porażki z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa. Potem pokonali Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 79:71 oraz w decydującym o awansie do półfinału meczu zwyciężyli UKS MOSM Bytom 73:67.

Niestety dwaj nasi przedstawiciele spotkali się w półfinale i w nim lepsi po dogrywce okazali się koszykarze z Opalenicy 75:67. W drugim półfinale spotkały się dwa zespoły z Warszawy. W meczu o brązowe medale poznaniacy pokonali MKS Ochotę Warszawa 92:67. W wielkim finale Basket Team uległ niestety UKS Gim 92 Ursynów 65:73 i został wicemistrzem Polski.

To pierwsze dwa medale młodzieżowych rozgrywek dla Wielkopolski w tym sezonie.

W najlepszej piątce mistrzostw znaleźli się Jan Jakubiak i Jakubiak Mateusz z Basket Team oraz Aleksander Wiśniewski z Basket Junior, który został również najlepszym strzelcem turnieju.