19.01.2024

Odsłon: 1094

Marcin Madanowski

ENEA AZS Poznań Mistrzem Wielkopolski U19K

Koszykarki ENEA AZS Szkoła Gortata Poznań zostały Mistrzyniami Wielkopolski Juniorek Starszych U19K oraz jednocześnie Mistrzyniami Strefy.

Poznanianki trenerów Katarzyny Pasternak i Grzegorza Zielińskiego zakończyły rozgrywki z bilansem 7-1, a jedyną porażką była niespodziewana przegrana w Lesznie. Na drugim miejscu uplasował się MUKS Poznań trenera Macieja Brodzińskiego z bilansem 6-2. Ostatnie miejsce na podium dla Lidera BIOFARM Swarzędz trenera Tomasza Eicherta 4-4.

TABELA

Te trzy zespoły wywalczyły awans do rozgrywek centralnych PZKosz. AZS i MUKS zagrają w półfinałach Młodzieżowego Pucharu Polski. Lider w ćwierćfinale Mistrzostw Polski. Turnieje odbędą się w dniach 19-21 stycznia.

Królem strzelców została Julia Kosmecka z TS Basket Gniezno 19,1 pkt na mecz, która wyprzedziła Karinę Daniuk również TS Basket 18,7 oraz Aleksandrę Burzyńską 17,0.